Kredyt 50/50, leasing i wynajem, czyli jak tanio nabyć samochód?

Większość z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez samochodu, szczególnie jeżeli mieszkamy na wsi. Jeżeli zastanawiacie się nad wydaniem wszystkich oszczędności na zakup samochodu lub chcecie na ten cel zaciągnąć kredyt gotówkowy, warto dobrze się na tym zastanowić. Poniżej znajduje się kilka pomysłów na to, jak tanio nabyć samochód.

Kredyt 50/50

Kredyt samochodowy 50/50 jest stosunkowo tani ze względu na to, że kredytobiorca wnosi aż 50% ceny pojazdu. Wysoki wkład własny to korzystniejsze warunki kredytowania. Nie jest żadną tajemnicą, że im więcej wniesiemy własnych oszczędności, tym kredyt będzie tańszy. Drugą część wartości samochodu spłaca się zazwyczaj w całości po roku. Przy czym warunki tego typu pożyczek są elastyczne, tak więc można na przykład rozdzielić koszty na trzy części tj. nabywca wpłaca 30% ceny pojazdu, a bank dopłaca 60% jego wartości. W tym wypadku spłata kredytu zostaje podzielona na dwie raty. Można również zdecydować się na rozłożenie rat w ten sposób, aby móc spłacać je co miesiąc.

Leasing

Leasing zazwyczaj kojarzony jest z firmą, mimo to mogą korzystać z niego również konsumenci. Chociaż w tym wypadku warunki leasingu nie będą tak korzystne, jak dla przedsiębiorstw i tak jest to dobra alternatywa dla kredytu gotówkowego. Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że taka forma pożyczki w żaden sposób nie wpływa na zdolność kredytową leasingobiorcy, tak więc nie trzeba się martwić, że w razie kłopotów ze spłatą w przyszłości możemy mieć problem np. z otrzymaniem kredytu hipotecznego. Poza tym otrzymanie leasingu jest dużo prostsze niż uzyskanie kredytu samochodowego.

Wynajem

Kolejnym rozwiązanie na tanie pozyskanie samochodu może okazać się wynajem. W tym wypadku trzeba posiadać własną działalność gospodarczą. Wynajem polega na uzyskaniu dostępu do danego pojazdu, dzięki podpisaniu umowy najmu. Wypożyczenie samochodu może okazać się tańsze zarówno od leasingu czy kredytu 50/50. Po wygaśnięciu umowy najmu możemy zwrócić użytkowany samochód lub zamienić go na inny model. Decydując się na wynajem samochodu, trzeba jednak mieć na uwadze to, że zazwyczaj w umowie jest zapis co do ilości przejechanych kilometrów. Ich ilość będzie zależeć od wysokości raty.

Poniższe zestawienia mogą Cię zainteresować:
najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator sierpień 2023
nowe chwilówki online kalkulator sierpień 2023
pozabankowe pożyczki ratalne porównanie sierpień 2023