Za stary na chwilówkę? Szukamy pożyczek bez ograniczeń wiekowych

Mimo, że wiele firm pozabankowych reklamuje swoje usługi, jako pożyczki dla wszystkich, tak naprawdę trzeba spełniać określone wymogi, jednym z nich jest wiek. Na pewno trudno będzie uzyskać dodatkowe pieniądze osobie młodej na przykład licealiście albo studentowi, działa to jednak również w drugą stronę, seniorzy także niejednokrotnie pozbawieni są szansy na pożyczkę.

Emeryci uważani są przez instytucje bankowe za pewne źródło dochodów. Mimo, że polskie emerytury pozostawiają wiele do życzenia i trudno porównywać je na przykład do miesięcznych świadczeń, jakie uzyskują osoby z Niemiec czy innych krajów europejskich, to mają stały, niezagrożony dochód. Zazwyczaj wnioski kredytowe osób będących na emeryturze rozpatrywane są pozytywnie, gdyż bank ma gwarancję, że odzyska pożyczone pieniądze. Chociaż czasy są niepewnie i młode, dorosłe pokolenie raczej nie może liczyć na emerytury, to w przypadku przyznanych świadczeń ryzyko cięć jest praktycznie zerowe. Banki chętnie udzielają kredytów oraz pożyczek osobom, które zakończyły karierę zawodową i pobierają emeryturę nie tylko na pewny dochód, ale również możliwość łatwej windykacji należności.

Senior łatwym łupem dla sprzedawców

Osoby bacznie obserwujące rynek usług konsumenckich podkreślają, że osoby starsze są bardziej podatne na manipulację i łatwiej namówić je na zaciągnięcie pożyczki, czy kredytu. Czasami za namową sprzedawcy wykupują również usługi dodatkowe na przykład ubezpieczenie, które nie zawsze jest potrzebne. Dobry sprzedawca, który wie, jak nakłonić osobę do zakupu danego produktu finansowego nierzadko korzysta z niewiedzy i uległości seniorów, czego nie należy pochwalać. W tym wypadku ryzyko finansowe jest niskie, procedury zaciągnięcia kredytu ograniczają się wyłącznie do okazania dowodu osobistego i odcinka emerytury. Trzeba jednak podkreślić, że są pewne ograniczenia wiekowe.

Limity wiekowe na rynku pożyczek pozabankowych

Najlepszymi klientami w oczach banku oraz firm pożyczkowych są młodzi emeryci, którzy są jeszcze w pełni sił i chcą cieszyć się z wolnego czasu po zakończeniu pracy zawodowej. Podeszły wiek zawsze zwiększa ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób, które mogą sprawić, że emeryt nie będzie w stanie spłacać finansowych zobowiązań, dlatego kredyt udzielane są do siedemdziesiątki. Osiemdziesięciolatek może mieć już problem z uzyskaniem dodatkowych pieniędzy, niezależnie czy stara się o nie w banku czy w firmie pozabankowej.

Poniżej znajduje się lista ograniczeń wiekowych wprowadzonych przez firmy pożyczkowe (tabela opracowana przez portal comperia.pl).

As kredyt – brak
Efino.pl – brak
Ferratum – brak
HappiPożyczki – brak
Mogo – brak
Monedo Now – brak
Provident – brak
Supergrosz.pl – brak
Optima – 75 lat
Rapida Money – 75 lat
Takto – 75 lat
Zaplo.pl – 75 lat
Aasa Polska – 80 lat
Ekredycik – 80 lat
Payto.pl – 80 lat
Pożyczka Poszukiwana – 80 lat
Ratka.pl – 80 lat
SMSKredyt – 80 lat